Hungarian HornTales
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hungarian HornTales

Roleplay for us!
 
HomeHome  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log inLog in  

 

 Gyom- és gyógynövénytan óra

Go down 
5 posters
AuthorMessage
Pomona Bimba

Pomona Bimba


Posts : 5
Join date : 2011-10-01
Location : Hogwarts

Gyom- és gyógynövénytan óra Empty
PostSubject: Gyom- és gyógynövénytan óra   Gyom- és gyógynövénytan óra EmptyFri Oct 14, 2011 7:15 am

*A nyüzsgő, izgő mozgó diákok közt Bimba professzor próbál utat törni magának a szokásos kedves mosollyal az arcán, a megszokott poros kalappal a fején, kezében a mai óra anyagához elengedhetetlen sárkánytrágyát hozván.*

*Mosolyogva terelgeti a diákokat az óra helyszíne felé*

Gyertek csak, gyertek, kedveskéim! Erre, erre az üvegházba utánam gyertek!

*Miután az utolsó diák is beesik az ajtón,elkezdi az órát*

No drága gyermekeim, a mai óránk anyaga az ördöghurok lesz. Foglaljatok helyet itt a székeken! Smile
Back to top Go down
Voldie
Admin
Voldie


Posts : 107
Join date : 2011-09-17
Age : 37
Location : Hogwarts

Gyom- és gyógynövénytan óra Empty
PostSubject: Re: Gyom- és gyógynövénytan óra   Gyom- és gyógynövénytan óra EmptyFri Oct 14, 2011 7:37 am


*az idő nagyon ronda, szakad az eső, mindenhol köd és szürkeség*
*cuppog a sárban, sántítva oldalog be az órára Bimba professzor után, kfutva körbetekint, keresi barátait. Az öröghurok szóra kissé összerándul a gyomra*

Amit így neveznek az biztos kedves növény...

*Tovább biceg és mivel csak Zora-t látja lehuppan mellé* Szabad? Köszi szépen!
*Két perc múlva szuszogva alszik a hollóhátas lány vállát kispárnának használva*


Back to top Go down
https://hungarianhorntales.rpg-board.net
Rosalie Pryde

Rosalie Pryde


Posts : 48
Join date : 2011-09-21
Age : 26

Gyom- és gyógynövénytan óra Empty
PostSubject: Re: Gyom- és gyógynövénytan óra   Gyom- és gyógynövénytan óra EmptyFri Oct 14, 2011 8:52 am

*Végig megy az udvaron az üvegházak felé.* * Érzi, hogy saras lett a talárja és ez nagyon felidegesíti, el kezd magában szitkozódni.*

A fene egye meg ezt a hülye saras időt, ez egy nagyon drága talár!

*Amikor belép az ajtón megpillantja Voldiet és Zorát. Lesajnálóan néz rájuk és megpróbál a tőlük legtávolabbi pontba leülni.*
*bosszankodva odaszól Bimba tanárnőnek.*

Nem lehetne ezt az alapból is alacsony színvonalú órát legalább rendes időben megtartani? Asszem tönkrement a legjobb talárom...
Back to top Go down
Zora Reed

Zora Reed


Posts : 57
Join date : 2011-09-21
Age : 34

Gyom- és gyógynövénytan óra Empty
PostSubject: Re: Gyom- és gyógynövénytan óra   Gyom- és gyógynövénytan óra EmptyFri Oct 14, 2011 9:30 am

*már majdnem tíz perce az üvegházaknál várakozik, mikor végre meglátja közeledni a többi diákot és Bimba professzort.*
*az elsők között lép be a terembe, majd ül le az általa legjobbnak ítélt helyre*

Az ördöghurok? Arról már olvastam valamit, de hol is volt az a könyvben?

*éppen keresgélni kezdene a könyvében, mikor Voldie odalép hozzá*

Persze, gyere, ülj csak le!

*kicsit arrébpakolja könyveit, hogy helyet csináljon a lánynak*
*kis idő múlva érzi, hogy valaki szuszogva a vállára dőlt*
*óvatosan suttogva megpróbálja felébreszteni*

Voldie, Voldie, ébredj! Még lemaradsz az óráról!

*mivel azonban úgy veszi észre, Voldie túl mélyen alszik ahhoz, hogy erre felébredjen, próbaként kissé meglöki a vállával*

Voldie!... Jajj, ne haragudj! Nem akartam ilyen nagyot lökni rajtad!
Back to top Go down
Voldie
Admin
Voldie


Posts : 107
Join date : 2011-09-17
Age : 37
Location : Hogwarts

Gyom- és gyógynövénytan óra Empty
PostSubject: Re: Gyom- és gyógynövénytan óra   Gyom- és gyógynövénytan óra EmptyMon Oct 17, 2011 5:39 am

* Szakad az eső. Dementorok űzik, kergetik, de nem tud mozdulni egy centit sem. Ott ül egy kőhíd peremén, talán átok miatt dermedt kővé.** Érzi ahogy közeledik a jéghideg borzalom, ahogy kúszik fel a csontjaiba és az egyik dementor kissé meglöki, majd erőteljesebben a vállával, és aztán csak zuhan zuhan.....*

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ

*mikor felébred a padlón találja magát. Néz jobbra-balra, mintha mi sem történt volna, és imádkozik magában, hogy az ordítás csak az álom része volt és senki nem hallotta*

Kellemetlen...

Back to top Go down
https://hungarianhorntales.rpg-board.net
Rosalie Pryde

Rosalie Pryde


Posts : 48
Join date : 2011-09-21
Age : 26

Gyom- és gyógynövénytan óra Empty
PostSubject: Re: Gyom- és gyógynövénytan óra   Gyom- és gyógynövénytan óra EmptyFri Oct 21, 2011 6:16 am

*meghallja Voldie kiálltását, rögtön odanéz és meglátja, hogy a lány a földön fekszik.* * nem bírja megállni, kitör belőle a röhögés.*

Mégis mi jót csinálsz ott a padlón? *kérdezi gúnyosan*

*nem foglalkozik tovább vele, inkább vet mégegy lenéző pillantást Bimbára.*

Csak tudnám, hogy lett ebből tanár...

Back to top Go down
Zora Reed

Zora Reed


Posts : 57
Join date : 2011-09-21
Age : 34

Gyom- és gyógynövénytan óra Empty
PostSubject: Re: Gyom- és gyógynövénytan óra   Gyom- és gyógynövénytan óra EmptyFri Oct 21, 2011 6:29 am

*gyorsan Voldie után ugrik, hogy felsegítse a földről*

Tényleg nem akartam, ne haragudj! Csak fel szerettelek volna ébreszteni. *súgja oda a lánynak, miközben segít neki leporolni a fürgebabbal összekoszolódott talárját*

*mikor meghallja Rosalie kacaját, csak fokozódik a lelkiismeretfurdalása* *azon gondolkodik, hogyan kárpótolhatná Voldie-t*

Rosalie-val ne foglalkozz, neki más kárán kívül semmi öröme nincs. Esetleg ööö... ha szeretnéd, segíthetek óra után megírni a házidat!

*egy bátortalan mosollyal toldja meg az utolsó mondatot*
Back to top Go down
Cecilia Blake

Cecilia Blake


Posts : 56
Join date : 2011-09-24
Age : 26
Location : Hogwarts

Gyom- és gyógynövénytan óra Empty
PostSubject: Re: Gyom- és gyógynövénytan óra   Gyom- és gyógynövénytan óra EmptyFri Oct 21, 2011 10:19 pm

*felnéz macskakaparásszerű jegyzeteiből*
*Zora és Voldie mögötti padból suttogva előreszól nekik*

Mi történt? Valaki elájult? Question Question

*kacaj hallatán Rosalie-re egy szúrós pillantást vet, többre nem méltatja*
*gyorsan elkapja fejét, még mielőtt valamit mondana neki valamit*
*nem szól semmit, csak gondolkodik*

Idegesítő, hogy nem figyelek rád, mi?

*visszaadja Bimba professzornak a kölcsönkapott vaskos lexikont*

Köszönöm, tanárnő...
*mormogja gépiesen*

Legalább ebből a tantárgyból versenyre kelhetek Zorával...

Back to top Go down
Pomona Bimba

Pomona Bimba


Posts : 5
Join date : 2011-10-01
Location : Hogwarts

Gyom- és gyógynövénytan óra Empty
PostSubject: Re: Gyom- és gyógynövénytan óra   Gyom- és gyógynövénytan óra EmptySat Oct 22, 2011 11:08 pm

*elveszi Ceciliától a lexikont*

Szívesen, angyalkám. Wink

*tompa puffanást hall*
*odasiet Voldie-hoz és Zorához*
*Rosalie szúrós nézésével nem törődik*

Mi történt?
Back to top Go down
Zora Reed

Zora Reed


Posts : 57
Join date : 2011-09-21
Age : 34

Gyom- és gyógynövénytan óra Empty
PostSubject: Re: Gyom- és gyógynövénytan óra   Gyom- és gyógynövénytan óra EmptySat Oct 22, 2011 11:39 pm

*gyorsan elmotyog valamit a mögötte levő pad felé*

Ne aggódj, Cecilia, csak egy kis véletlen baleset.

*már éppen ülne vissza a székére, mikor a tanárnő odasiet hozzájuk* *megpróbál nyugodtan és összeszedetten válaszolni a kérdésére*

Elnézést Bimba professzor! Azt hiszem valahogy véletlenül sikerült lelöknöm Voldie-t a székéről. De most már minden rendben.

Úúh, ez elég hülyén hangzott, de nem akartam megmondani, hogy elaludt...
Back to top Go down
Cecilia Blake

Cecilia Blake


Posts : 56
Join date : 2011-09-24
Age : 26
Location : Hogwarts

Gyom- és gyógynövénytan óra Empty
PostSubject: Re: Gyom- és gyógynövénytan óra   Gyom- és gyógynövénytan óra EmptyThu Oct 27, 2011 6:04 am

*nem hisz Zorának*

Jobb lesz utánakérdeznem ennek az ügynek...

Zora, legalább nekem mondd el, mi történt! Óra után a könyvtárban, jó?

*látja közeledni Bimba professzort*
*összeszedi az asztalon rendetlenül hagyott könyveit*
*előrefordul*
*próbál figyelni*

Jajj, istenem, miért kell mindenből nagy ügyet csinálnom?? No nem baj, az nem fog megártani, ha az igazságot is tudom. Very Happy
Back to top Go down
Pomona Bimba

Pomona Bimba


Posts : 5
Join date : 2011-10-01
Location : Hogwarts

Gyom- és gyógynövénytan óra Empty
PostSubject: Re: Gyom- és gyógynövénytan óra   Gyom- és gyógynövénytan óra EmptyFri Oct 28, 2011 6:59 am

*Ceciliáék asztala felé tesz pár lépést*
*rájuk mosolyog, ezzel lezártnak tekintvén az ügyet*
*visszamegy a tanári asztalhoz*
*folytatja az órát*

..nos, tehát, hogy az ördöghurok szorításából úgy szabadulhatunk, hogy fényt tartunk közelébe, mint tudjátok, varázspálcátokkal. Most a csuklótokra tekerek néhány gyengébb ördöghurkot. Vegyétek elő a pálcátokat, majd amikor az ördöghurok szorítani kezd, szegezzétek pálcátokat a növényre és mondjátok: Lumos!

*kiosztja a növényeket*
*közben figyeli a mondatai hatására elmosolyodó, nevető vagy riadt arcokat*
*majdnem elneveti magát*

Ugyan már, kedveskéim, nem kell félni, nem szorítanak ezek annyira. Smile
Back to top Go down
Voldie
Admin
Voldie


Posts : 107
Join date : 2011-09-17
Age : 37
Location : Hogwarts

Gyom- és gyógynövénytan óra Empty
PostSubject: Re: Gyom- és gyógynövénytan óra   Gyom- és gyógynövénytan óra EmptyWed Nov 02, 2011 6:50 am

*Porolgatja a talárját aminek az az eredménye, hogy szétkeni rajta a sarat mégjobban.*

Nem baj, amúgy is mocskos volt...

*Zora felsegíti, felajánlja a segítségét és kimagyarázza Voldie-t*
*Hirtelen meg sem tud szólalni*

Na, még vannak rendes emberek...barátok... kellemesen csalódtam.

*hálásan* Köszi szépen...és semmi baj. Az én hibám... Nem túl sokat aludtam. Semennyit. Jövök neked eggyel! *súgja oda Zorának*

Ha tudná, hogy egész éjjel Pitontól próbáltam sisakvirágot lopni... Persze nem sikerült. Olyan éber éjszaka, mint egy bagoly. Bagoly?! Bocsánat baglyok! Inkább varjúra emlékeztet.

*Ceciliara néz*
*fog egy pergament üzenetet ír rá*

"Az hogy-hogy nem jutott eszedbe, hogy tőlem megkérdezd? Na majd a könyvtárban megbeszéljük. Nincs nagy baj. Még."

*Kap egy ördöghurkot a kezére, ami el is kezd azon nyomban tekergőzni. Érdeklődve figyeli*

Bájos!

*Rosalie-ra néz, őszinte érdeklődéssel kérdezi*
Nem vagytok véletlenül távoli rokonok?


Back to top Go down
https://hungarianhorntales.rpg-board.net
Rosalie Pryde

Rosalie Pryde


Posts : 48
Join date : 2011-09-21
Age : 26

Gyom- és gyógynövénytan óra Empty
PostSubject: Re: Gyom- és gyógynövénytan óra   Gyom- és gyógynövénytan óra EmptySat Nov 05, 2011 7:21 am

*Bimba professzor ráhelyezi a csuklójára az ördöghurkot.*
*undorodva elkezdi nyomkodni az egyik ujjával*

Mégis miféle nyúlós undormány ez?

Fújjj!!

*Voldie sértése hallatán végképp elege lesz ebből a napból.*

Lumos!

*az ördöghurok letekeredik a kezéről.* *durcásan feláll a helyéről, odalép Voldie mellé, a lábával meglöki a székét és ettől a szék Voldie-val együtt felborul.* *magában kacarászva, fent hordott orral kisétál a teremből.*
Back to top Go down
Zora Reed

Zora Reed


Posts : 57
Join date : 2011-09-21
Age : 34

Gyom- és gyógynövénytan óra Empty
PostSubject: Re: Gyom- és gyógynövénytan óra   Gyom- és gyógynövénytan óra EmptyThu Nov 17, 2011 7:09 am

*kicsit meglepődik Cecilia kérdésén, aztán szinte alig észrevétlenül motyogja el neki a választ*

Oké, a könyvtárban.

Pedig jobb lenne elfelejteni ezt az egészet! Mi van, ha elterjed rólam, hogy nem mondtam meg a teljes igazat egy tanárnak? Én, egy prefektus!

*alig kezdi el szorítani a karját az ördöghurok, már el is mondja a megfelelő varázslatot*
*körbenéz a teremben, majd büszkén hátradől a székében*

Remek! Úgy látom nekem sikerült először megoldanom a feladatot...

*ekkor meglátja, hogy már Cecilia is végzett*

Óh, nem is biztos, hogy én voltam az első, de lehet, hogy akkor a tanárnő se tudja pontosan.

*felemeli a kezét*

Bimba professzor, végeztem a feladattal!
Back to top Go down
Pomona Bimba

Pomona Bimba


Posts : 5
Join date : 2011-10-01
Location : Hogwarts

Gyom- és gyógynövénytan óra Empty
PostSubject: Re: Gyom- és gyógynövénytan óra   Gyom- és gyógynövénytan óra EmptySat Nov 19, 2011 4:47 am

*tompa puffanást hall*
*látja Rosalie cselekedetét, de nem szól semmit*

Voldie már megint a földön van... Ejnye-ejnye, Rosalie, nagyon megéred a pénzed. Sok panasz érkezett rád az utóbbi időben, főleg Trelawney professzortól... Jobb lesz, ha mielőbb tárgyalok vele. Igazán megérdemelhetnél egy kis büntetésfélét.

*a legtöbb diák már végzett a feladattal*
*először odamegy Ceciliához és elveszi az asztaláról a növényt, majd így tesz Zorával is*

Jól van, Cecilia! 5 pont a Griffendélnek! Úgy látom, Zora is végzett a feladattal. Jól van, Zora, ügyes vagy! 5 pont a Hollóhátnak!



Back to top Go down
Voldie
Admin
Voldie


Posts : 107
Join date : 2011-09-17
Age : 37
Location : Hogwarts

Gyom- és gyógynövénytan óra Empty
PostSubject: Re: Gyom- és gyógynövénytan óra   Gyom- és gyógynövénytan óra EmptySat Nov 19, 2011 9:30 am

*Zorát fürkészi, szinte olvasni lehet arcáról gondolatait. Épp mosolyogni kezdene rajta magában, mikor azon veszi észre magát, hogy hirtelen csak az üvegház tetejét látja, és a feje lüktetni kezd** Szőke tincsek villanak és egy taláros alak sietve távozik*

Merlin jó édes hátsófele... Rosalie, csak vicceltem! Mi lesz, ha egyszer tényleg megsértelek...? Megölsz?

*Felül, összeszedi magát ismét fejét fogva, hajából kiszedi a közbe belegabajodó Ördöghurkot a megfelelő bűbájjal*

Kár, hogy nem emlékszem milyen varázslattal lehet a sárt kiszedni a hajamból.

*visszateszi fejére elrepült süvegét és kissé összevont szemöldökkel néz Bimba professzora*

Remélem megadja Rosalienak ami neki jár, vagy kénytelen leszek én igazságot tenni valahogy.

Zora nyugi, te voltál az első. Még onnan lentről is láttam...

*Ceciliára néz és odasúgja*
Köszi a pontokat!
Back to top Go down
https://hungarianhorntales.rpg-board.net
Cecilia Blake

Cecilia Blake


Posts : 56
Join date : 2011-09-24
Age : 26
Location : Hogwarts

Gyom- és gyógynövénytan óra Empty
PostSubject: Re: Gyom- és gyógynövénytan óra   Gyom- és gyógynövénytan óra EmptyMon Dec 26, 2011 11:25 pm

*Cecilia Voldie-re kacsint, mintha azt mondaná: "Szívesen!"*
*látja, hogy Voldie talárja piszkos*

Sajnos a varázsigét, amit használni szeretnék, csak angolul tudom... Egye kutya, így is segít!

Scourgify!!!

*kíváncsian várja, mi a hatása az újonnan tanult tisztítóbűbájnak* ((van egy kézikönyve, Hasznos bűbájok címmel))
Back to top Go down
Sponsored content





Gyom- és gyógynövénytan óra Empty
PostSubject: Re: Gyom- és gyógynövénytan óra   Gyom- és gyógynövénytan óra Empty

Back to top Go down
 
Gyom- és gyógynövénytan óra
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Hungarian HornTales :: Beyond Platform 9 and 3/4 :: Magyar RPG-
Jump to: